m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Turbosprężarka – Wodorowanie.pl
6431
page-template-default,page,page-id-6431,page-child,parent-pageid-6418,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Turbosprężarka

Turbosprężarka jest bardzo ważnym elementem silników, zwiększających jego efektywność i wydajność. Turbosprężarki montowane są zarówno w samochodach z silnikami benzynowymi, jak i diesla.

Jak działa turbosprężarka?

Zadaniem turbosprężarki jest wtłaczanie do komory spalania większej ilości powietrza, zwiększając tym samym moment obrotowy silnika. Odpowiada za to precyzyjnie wyliczona geometria turbosprężarki. Element ten został wykonany ze specjalnych stopów metali, odpornych na działanie wysokich temperatur, potrafiących rozgrzać turbinę nawet do białości.

Jakie są przyczyny zanieczyszczenia turbiny

Aby turbosprężarka mogła działać prawidłowo, a samochód rzeczywiście osiągał dzięki niej wysokie osiągi, element musi być w doskonałej kondycji. Niestety wraz z użytkowaniem, wewnątrz turbosprężarki mogą pojawiać się zanieczyszczenia, zmieniające wewnętrzną geometrię elementu i modyfikując ilość kompresowanego i wtłaczanego do cylindrów powietrza. Zanieczyszczenia tego typu pojawiają się na skutek niewłaściwego spalania mieszanki powietrzno-paliwowej, a także z powodu tankowania niskiej jakości paliwa. Również nieszczelności wewnątrz silnika sprawiają, że olej może przedostawać się do komory spalania, powodując osadzanie się cząsteczek węgla wewnątrz turbosprężarki.

Czym grozi użytkowanie zanieczyszczonej turbiny?

Bagatelizując problem zanieczyszczonej turbiny, możemy zaobserwować w swoim aucie spadające osiągi, pogorszenie dynamiki, a także znacznie szybsze zużycie turbiny. Uszkodzone turbosprężarki są możliwe do naprawienia, jednak jest to bardzo precyzyjna i kosztowna operacja. Z kolei zakup używanej sprężarki zawsze wiąże się z ryzykiem i niepewnością, czy ona również była należycie eksploatowana. Aby zaoszczędzić sobie takich problemów, warto od samego początku dbać o turbinę.

Jak dbać o turbosprężarkę?

  • tankuj paliwa wysokiej jakości, bez zanieczyszczeń siarką,
  • utrzymuj silnik w dobrej kondycji, nie dopuszczając do wycieków oleju do paliwa,
  • pozwól turbinie się rozgrzać, zanim zaczniesz ją intensywnie używać,
  • pamiętaj o wychłodzeniu turbiny po szybkiej jeździe
  • co 15 000 kilometrów czyść turbosprężarkę Wodorowanie.pl

Jak czyścić turbinę generatorem Wodorowanie.pl?

Urządzenie Wodorowanie.pl wykorzystuje technikę wodorowania. Czyszczenie wodorem elementów silnika przynosi nadzwyczaj skuteczne rezultaty, może być również wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń z wnętrza turbosprężarki. Aby przeprowadzić pełny cykl czyszczenia turbosprężarki, wystarczy zaledwie 60 minut. Na ten czas turbina nie musi być wyjmowana z samochodu, a silnik pozostaje uruchomiony na biegu jałowym. Wysoka temperatura spalin pozwala skutecznie i bezpiecznie pozbyć się osadów z wnętrza turbiny, wyrzucając je na zewnątrz samochodu układem wydechowym. Zachodzący w turbosprężarce proces odparowania zanieczyszczeń (sublimacja), jest w pełni bezpieczny dla wszystkich elementów silnika i należy go powtarzać co 15 000 km dla utrzymania silnika i turbosprężarki w idealnej czystości.