m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Dysza silnika diesla – Wodorowanie.pl
6427
page-template-default,page,page-id-6427,page-child,parent-pageid-6418,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Dysza silnika diesla

Dysza silnika diesla

W samochodach z silnikiem diesla, można zaobserwować zjawisko męczenia się jednostki napędowej. Powodem są zapchane i brudne dysze. Objawem takiej sytuacji jest nierówna praca silnika, brak mocy i charakterystyczne dźwięki. Odpowiada za to niewłaściwy skład mieszanki paliwa i powietrza w cylindrach.

Czym grozi użytkowanie silnika diesla z brudną dyszą?

  • zwiększeniem spalania paliwa,
  • pogorszeniem osiągów,
  • spadkiem komfortu jazdy przez większy hałas pracy silnika,
  • spadkiem obrotów i wyłączeniem silnika,
  • trudnością w uruchomieniu zimnego silnika,
  • zwiększeniem emisji CO2 w spalinach.

Aby uniknąć takich sytuacji w swoim silniku, warto regularnie czyścić go z osadów nagaru przy pomocy Wodorowanie.pl

Bagatelizowanie problemu zapchanych dysz w silnikach diesla, może mieć swoje poważne konsekwencje, w tym wzrost spalania paliwa. Dzieje się tak na skutek mocniejszego wciskania pedału gazu, aby uzyskać zadowalające rezultaty jazdy samochodem, w którym nastąpił spadek mocy silnika.

W którym miejscu dyszy gromadzi się osad węglowy?

Regularne gromadzenie się osadów węgla w dyszach, prowadzi w efekcie do ich zatkania. Osady powstają na wewnętrznych powierzchniach dysz oraz igłach zaworowych. Z tego powodu ich mechaniczne usunięcie jest prawie niemożliwe. Ten rodzaj zanieczyszczeń pojawia się w prawie każdym silniku Diesla pracującym w technologii Common Rail lub mających bezpośredni wtrysk paliwa. Dlaczego jednak dysze się zatykają? Jest to następstwem stosowania niskiej jakości paliw, w których dopuszczalne normy zanieczyszczeń siarkowych zostają wielokrotnie przekroczone. Ponownie najlepszą metodą unikania takich kłopotów, jest tankowanie dobrej jakości paliwa na sprawdzonych stacjach benzynowych.

Jak czyści się dysze silników diesla?

Jest kilka sposobów na oczyszczenie dysz silników diesla.

1 – zastosowanie chemii czyszczącej, dodawanej do paliwa.

2 – czyszczenie dysz przy pomocy ultradźwięków – metoda ta wymaga demontażu dysz z silnika.

3 – użycie Wodorowanie.pl, który czyści dysze wodorem, skutecznie i tanio usuwając z nich zanieczyszczenia i usuwając je poza silnik.

Ostatnia metoda oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości, zapewniając bezinwazyjne i szybkie oczyszczenie dysz, bez ryzyka uszkodzenia silnika i dając natychmiastowe efekty.