m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Co to jest wodorowanie silników i czy jest bezpieczne ? – Wodorowanie.pl
6536
page-template-default,page,page-id-6536,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Co to jest wodorowanie silników i czy jest bezpieczne ?

Metoda oczyszczania silników z nagaru przyszła do Polski z krajów Europy Zachodniej. Wodorowanie zostało wymyślone i dopracowane w Wielkiej Brytanii. Właśnie tam powstały pierwsze urządzenia carbon clean, które znalazły nabywców na całym świecie. Również w Polsce rośnie moda na wodorowanie silnika. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy wodorowanie rzeczywiście jest skuteczne, czy może to jeden z wielu innych sposobów na wyciągnięcie pieniędzy od kierowców?

Wodorowanie – sprawdź czy jest bezpieczna dla silnika

Na jakie elementy silnika samochodowego działa wodorowanie? To bardzo ciekawe pytanie. W największym stopniu ma ono wpływ na komorę spalania. Właśnie tam działa wysoka temperatura, w której spalany jest wodór oraz paliwo. Zwiększenie temperatury spalania pozwala usunąć nagromadzone na powierzchni osady nagaru. Ulegają one odparowaniu do powietrza i zostają usunięte na zewnątrz wraz ze spalinami. Jednak nie tylko tłoki, pierścienie i zawory są oczyszczane z nagaru. W sposób pośredni, wodorowanie działa także na wiele innych elementów silnika, w tym na turbinę jeśli występuje, a także sondy lambda, katalizator i filtr DPF lub FAP. W jaki sposób się to odbywa? Kolejny raz należy wspomnieć o podwyższonej pracy silnika, który zasilany jest mieszanką paliwa i wodoru. To właśnie wodorowaniu zawdzięczamy wzrost temperatury. Tylko w takich warunkach nagar może ulec odparowaniu. Czy jednorazowe wodorowanie silnika pozwala zauważyć jakiekolwiek zmiany w jego pracy lub wyraźny przyrost mocy? To zależy od ilości nagromadzonych zanieczyszczeń. Przy ich małej ilości, już po jednym zabiegu widać różnicę.