m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Co to jest wodorowanie silnika? – Wodorowanie.pl
6522
page-template-default,page,page-id-6522,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Co to jest wodorowanie silnika?

Być może z taką nazwą spotkaliście się pierwszy raz. Jest to proces służący bezinwazyjnemu oczyszczaniu silnika z nagar. Nagar to efekt  uboczny spalania paliwa w zbyt niskich temperaturach. Dochodzi do niego głównie podczas długotrwałej jazdy na niskich obrotach. Temperatura wytwarzana przez silnik jest wówczas zbyt niska, aby w całości spalić mieszankę paliwową. W efekcie część składników odkłada się na wewnętrznych elementach silnika, tworząc na nich trudną do usunięcia powłokę węglową. Nagar może odkładać się na wszystkich częściach jednostki napędowej, począwszy od tłoków i pierścieni, poprzez zawory, aż po czujniki sondy lambda, katalizatory i filtry DPF. Rezultatem tego procesu jest odczuwalny spadek mocy, pogorszona dynamika jazdy, a także zwiększone spalanie paliwa. Nawet samochód w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, zagrożony jest działaniem nagaru, jeśli nie będziemy go regularnie użytkować na wysokich obrotach.