Wodorowanie silnika - czyszczenie silnika wodorem - sprzedaż maszyn do wodorowania silników

Zawory – czyszczenie zaworów silnika wodorem

Zawory, podobnie jak inne elementy silnika mające kontakt z paliwem, narażone są na zanieczyszczenia osadami węgla. W nowszych konstrukcjach silników, wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa do komory spalania, zawory mają kontakt wyłącznie z paliwem pod niskim ciśnieniem. Ciśnienie paliwa zostaje zwiększone tuż przed jego wtłoczeniem do komory spalania, gdzie następuje wymieszanie go z powietrzem. W samochodach z takim silnikiem można zauważyć zmniejszone zużycie paliwa i większą dynamikę. Niestety ma to również swoje konsekwencje w odkładaniu się osadów węglowych na zaworach.

 

Dlaczego zawory zanieczyszczają się?

 

Głównym powodem jest to, że zawory dolotowe nie mają kontaktu z paliwem, a tym samym nie są na bieżąco czyszczone. Łącząc to z innymi działającymi w silniku systemami, takimi jak EGR, czyli recyrkulacja spalin, ilość niespalonego paliwa wzrasta, wraz z pozostałymi zanieczyszczeniami, których nie udało się wypalić. To wszystko odkłada się na portach dolotowych, prowadząc do zanieczyszczenia zaworów.

 

Jak czyścić zawory w silniku

 

Istnieją dwie metody na wyczyszczenie zaworów z osadów węglowych

 

  • Metoda mechaniczna – polega na wymontowania zaworów z silnika, a następnie szlifowaniu. Jest to praca czasochłonna, wymagająca precyzji i kosztowna.

 

  • Czyszczenie wodorem – zawory silników spalinowych mogą również być czyszczone przy pomocy wodoru. Urządzenie Wodorowanie.pl jest najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia zaworów we wszystkich rodzajach silników spalinowych. Jest to metoda bezpieczna i szybka. Cały proces czyszczenia nie trwa dłużej niż 60 minut i polega na sublimacji zanieczyszczeń węglowych obecnych na zaworach.