m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Wodorowanie silnika nie wiąże się z negatywnymi konsekwencjami – Wodorowanie.pl
6538
page-template-default,page,page-id-6538,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Wodorowanie silnika nie wiąże się z negatywnymi konsekwencjami

Z całą mocą należy podkreślić, że wodorowanie jest w pełni bezpieczne dla całego silnika, jak i pozostały elementów samochodu. Wodorowanie to proces, który dla pełnej skuteczności działania powinien trwać około 60 minut. Zaleca się przeprowadzać go regularnie, co ok. 15 tysięcy km. Wodorując silnik, pracownik pamięta o jego przegazowaniu w odstępach co 15 minut. Dzięki przegazowaniu, zwiększa się temperaturę pracy jednostki napędowej i podnosi się skuteczność wodorowania. Aby prawidłowo przeprowadzić tę czynność, warsztat samochodowy powinien dysponować urządzeniem, którego potoczna nazwa to carbon cleaner. Jest to generator wodoru, który dozuje ten gaz do dolotu silnika, w ściśle określonych proporcjach. Do wykonania wodorowania, nie ma potrzeby demontowania żadnych elementów osprzętu silnikowego.

Nagar na świecach a wodorowanie silnika

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć tego, jak ważnym dla silnika elementem są świece zapłonowe. Jak sama nazwa wskazuje, świeca reguluje zapłon, podając iskrę. Co jest konieczne dla sprawnego działania świecy zapłonowej? Przede wszystkim prawidłowo ustawiona szczelina między elektrodami, a także brak występowania nagaru na głowicy. Niestety, nie wszystkie samochody mają świece zapłonowe w odpowiednim stanie. Jeśli nagromadziło się na nich zbyt dużo nagaru, iskra może być słaba. Efektem tego jest zjawisko, określane mianem wypadania zapłonu. Czy można poprawić pracę świec? Oczywiście że tak. Wodorowanie silników to jeden z wielu zabiegów, który przyniesie oczekiwaną skuteczność. Jak działa wodorowanie silnika i co każdy kierowca powinien o tym wiedzieć?