m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Wodorowanie podwyższa sprawność silnika – Wodorowanie.pl
6540
page-template-default,page,page-id-6540,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Wodorowanie podwyższa sprawność silnika

Czy w twoim mieście działają warsztaty samochodowe, oferujące wodorowanie silników? Jeśli tak, być może zastanawiałeś się czy skorzystać z ich usług? Co można powiedzieć o samym wodorowaniu? Czy jest ono bezpieczne dla samochodu i jak długo trwa? Wodorowanie to sposób oczyszczania silnika z nagaru, poprzez chwilowe podwyższenie temperatury spalania paliwa. Wodorowanie nie wymaga demontowania z silnika żadnych elementów, a w trakcie jego wykonywania, samochód nie jest w ruchu. Wodorowanie przeprowadza się na rozgrzanym do temperatury pracy silniku, co 15 minut przegazowując go w celu podniesienia obrotów oraz zwiększenia temperatury pracy.

Wodór podawany do dolotu

Jak poznać że serwis samochodowy rzeczywiście poddaje silnik wodorowaniu? Wystarczy w tym celu napełnić gazem zwykły lateksowy balonik. Jeśli uniesie się do góry, to dowód że jest wypełniony gazem lżejszym od powietrza. Aby mieć pełne przekonanie że jest to wodór, można z bezpiecznej odległości podpalić balonik. Wodór ulegnie samozapłonowi. W taki sam sposób zachowuje się wodór dostarczony do komory spalania wraz z powietrzem i paliwem. Zachodzi gwałtowniejsza niż zwykle metoda spalania, co skutkuje wzrostem temperatury. Oczywiście cały proces jest ściśle kontrolowany, a podwyższona temperatura w dalszym ciągu jest bezpieczna dla silnika i nie grozi jego uszkodzeniem. Aby poprawnie przeprowadzić pojedynczy proces wodorowania, należy zarezerwować na niego około 60 minut. W odstępach co 15 minut pracownik wciska pedał gazu, aby podnieść obroty i dodatkowo zwiększyć temperaturę silnika.