m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
czyszczenie zaworów – Wodorowanie.pl
6433
page-template-default,page,page-id-6433,page-child,parent-pageid-6418,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

czyszczenie zaworów

Zawory, podobnie jak inne elementy silnika mające kontakt z paliwem, narażone są na zanieczyszczenia osadami węgla. W nowszych konstrukcjach silników, wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa do komory spalania, zawory mają kontakt wyłącznie z paliwem pod niskim ciśnieniem. Ciśnienie paliwa zostaje zwiększone tuż przed jego wtłoczeniem do komory spalania, gdzie następuje wymieszanie go z powietrzem. W samochodach z takim silnikiem można zauważyć zmniejszone zużycie paliwa i większą dynamikę. Niestety ma to również swoje konsekwencje w odkładaniu się osadów węglowych na zaworach.

Dlaczego zawory zanieczyszczają się?

Głównym powodem jest to, że zawory dolotowe nie mają kontaktu z paliwem, a tym samym nie są na bieżąco czyszczone. Łącząc to z innymi działającymi w silniku systemami, takimi jak EGR, czyli recyrkulacja spalin, ilość niespalonego paliwa wzrasta, wraz z pozostałymi zanieczyszczeniami, których nie udało się wypalić. To wszystko odkłada się na portach dolotowych, prowadząc do zanieczyszczenia zaworów.

Jak czyścić zawory w silniku

Istnieją dwie metody na wyczyszczenie zaworów z osadów węglowych

  • Metoda mechaniczna – polega na wymontowania zaworów z silnika, a następnie szlifowaniu. Jest to praca czasochłonna, wymagająca precyzji i kosztowna.
  • Czyszczenie wodorem – zawory silników spalinowych mogą również być czyszczone przy pomocy wodoru. Urządzenie Wodorowanie.pl jest najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia zaworów we wszystkich rodzajach silników spalinowych. Jest to metoda bezpieczna i szybka. Cały proces czyszczenia nie trwa dłużej niż 60 minut i polega na sublimacji zanieczyszczeń węglowych obecnych na zaworach.