m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Ile kosztuje wodorowanie silnika i czy warto z niego korzystać – Wodorowanie.pl
6557
page-template-default,page,page-id-6557,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Ile kosztuje wodorowanie silnika i czy warto z niego korzystać

Ile kosztuje wodorowanie silnika i czy warto z niego korzystać

Wokół wodorowania silnika narosło wiele mitów. Część osób twierdzi że zasadą działania dekarbonizacji jest efekt placebo, z kolei inni niezbicie dowodzą, że usuwanie nagaru metodą wodorowania pozwala zwiększyć moc silnika. Jak to jest naprawdę? Czy jak zwykle w takich przypadkach, prawda leży pośrodku? Postanowiliśmy to dla was sprawdzić. Sami udaliśmy się z naszym samochodem na wodorowanie silnika. Autko wyposażone jest w poczciwy silnik 1.4 Fire produkcji Fiat. Mimo że samochód najlepsze lata życia ma już dawno za sobą, to w dalszym ciągu służy nam niezawodnie. Jedynym mankamentem jest wyraźny spadek mocy. Z racji tego, że auto najczęściej jest użytkowane w ruchu miejskim i nie rozwija wysokich prędkości autostradowych, podejrzewamy że przyczyną tej usterki jest nagar. Nagar odkładający się na cylindrach, zaworach i tłokach, w konsekwencji zmniejsza pojemność cylindra. Różnice na pierwszy rzut oka mogą być niezauważalne, ale przy wieloletnim nagromadzeniu nagaru, w sposób widoczny mogą wpływać na pracę jednostki napędowej. Oczywiście w sposób negatywny.

Jak wodorowanie silników przywraca im moc

Sam proces wodorowania nie jest niczym odkrywczym i zaskakujący. Wodór wykorzystuje się wyłącznie z tego powodu, że ma dużą wartość energetyczną. W procesie jego spalania uwolniona zostaje bardzo duża ilość energii, która zostaje zamieniona w wysoką temperaturę. Właśnie ona jest bardzo pomocna podczas wypalania nagaru. Pozostałości po nim ulegają sublimacji i zostają usunięte z samochodu w spalinach. Po kilku zabiegach wodorowania, wygląd wewnętrznych elementów silnika przypomina wyglądem części z fabrycznie nowych aut.