m
Our Mission Statement
This is Photoshop's version of Loremer Ipsn gravida nibh vel velit auctoregorie sam alquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.
Follow Us
Jesteśmy do dyspozycji: 09:00 - 18:00
Główna siedziba: Iłowa
Kontakt: +48 600 130 740
Znajdziesz nas:
Top
Co zabija turbosprężarkę? – Wodorowanie.pl
6524
page-template-default,page,page-id-6524,theme-highrise,mkd-core-1.0,woocommerce-no-js,highrise-ver-1.2,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-no-behavior,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-shadow-disable,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-area-uncovered-from-content,mkd-woocommerce-columns-4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Co zabija turbosprężarkę?

Obecność turbosprężarki w silniku samochodowym daje wiele radości z jazdy. Znacznie lepsze przyspieszenie i wyraźny wzrost mocy – to lubią kierowcy. Niestety turbosprężarka jest również jednym z najbardziej wymagających elementów silnika i chcąc się cieszyć jej długim i bezproblowym użytkowaniem, należy przyswoić kilka zasad jej użytkowania. To o czym niemal wszyscy wiedzą, to konieczność chłodzenia po intensywnej pracy. Ale niewiele osób pamiętać, że turbina może być zagrożona działaniem nagaru. Nagar odkłada się na łopatkach turbiny w rezultacie jazdy z niskimi obrotami. Nadmiar nagaru powoduje zmianę momentu obrotowego i prowadzi do zatarcia turbiny. Wodorowanie silnika to jedna z tych metod, które pozwalają przywrócić jej pełnię życia w bardzo krótkim czasie i przy stosunkowo niskich nakładach pieniędzy. Czym dokładnie jest wodorowanie?